Contact a Branch

Have your details changed? If your full details are not listed here, please contact us on: 08 9271 1136.

 

Avon Branch

President:Stephen Gollan, Shire of Beverley
Email: [email protected]

Secretary/Treasurer: Simon Marshall, Shire of Beverley
Email: [email protected]

Board Representative: Jonathan Throssell, Shire of Mundaring
Email: [email protected]

Central Wheatbelt Branch

President: Natalie Manton, Shire of Corrigin
Email: [email protected]

Deputy President: Melissa Schilling, Shire of Bruce Rock
Email: [email protected]

Secretary/Treasurer: Jasmine Geier, Shire of Westonia
Email: [email protected]

Board Representative: Dale Stewart, Shire of Narrogin
Email: [email protected]

Coastal Midlands Branch


President: Stuart Taylor, Shire of Wongan-Ballidu

Treasurer: Les Crichton, Shire of Gingin

Secretary: Jean Knight, Shire of Dalwallinu

Board Representative: Mike Cole, City of Nedlands

Great Southern Branch

President: Nathan Watson, City of Albany  
Email: [email protected]

Treasurer: Anthony Middleton, Shire of Broomehill-Tambellup
Email: [email protected]

Secretary: Heather Bell, City of Albany
Email: [email protected]

Board Representative: Martin Cuthbert, Shire of Jerramungup
Email: [email protected]

Metro Branch

President: Maxine Ahrens, City of Gosnells
Email: [email protected] 

Deputy President
: Garry Fisher, City of Kwinana
Email: [email protected]

Treasurer: Garry Bird, Shire of Mundaring
Email: [email protected]

Secretary: Karen Dore, Shire of Mundaring
Email: [email protected]

Board Representative: Anthony Vuleta, Town of Victoria Park
Email: [email protected]

Mid West Branch

President: Raj Sunner, Shire of West Arthur
Email: [email protected]

Deputy President: Stan Scott, Shire of Cuballing
Email: [email protected]

Treasurer/Secretary: Britt Logie, Shire of Williams
Email: [email protected]

Board Representative: Dale Stewart, Shire of Narrogin
Email: [email protected]

Pilbara Kimberley Branch

President: Amanda Dexter, Shire of Derby West Kimberley
Email: [email protected] 

Deputy President: Lee Furness, Town of Port Hedland
Email: [email protected] 

Treasurer: James Watt, Shire of Broome
Email: [email protected]

Board Representative:

South West Branch

President: Phil Anastasakis, Shire of Dardanup 
Email: [email protected]

Deputy President: TBC

Secretary / TreasurerJeremy O'Neill, Shire of Capel
Email: [email protected]

Board Representative: Annie Riordan, Shire of Harvey
Email: [email protected]


Wheatbelt South Branch

President: Gary Sherry, Shire of Brookton
Email: [email protected]

Deputy President: TBC

Treasurer/Secretary: Britt Logie, Shire of Williams
Email: [email protected]

Board Representative: Dale Stewart, Shire of Narrogin
Email: [email protected]